Naujienos

Lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena

Lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Šventėme ir mes, tik šį kartą mes buvome smaguriai, kurie smaguriavo naminiais pyragais Naujosios Akmenės kavinėje (profilaktoriume). Šventės metu ne tik valgėme, grožėjomės vaikučių pasirodymu ir susidomėję klausėmės liaudies išminties apie duoną ir pyragus. Taip pat išgirdome labai gerų pyragų receptų, kuriuos mielai išbandysime ir patys. Dėkojame už pakvietimą ir galimybę sudalyvauti Pyragų dienos šventėje Naujosios Akmenės miesto bendruomenei, o kepėjams už nuostabius ir skanius pyragus.

Ruduo – ramybės ir nostalgijos metas

Ruduo – ramybės ir nostalgijos metas, kai už lango lyja lietus – kada gamta kasdien, lyg dailininko teptuku numargina skirtingomis spalvomis.
Ir mūsų namuose, kai už lango lyja lietus mes užsiimame kūrybine veikla su silpnesniais gyventojais savo mintis, nuotaikas perkeliame ant popieriaus lapų. Įvairiomis spalvomis juos marginame, piešiame piešinius, juokaujame. Savo laisvalaikį ir dainomis, ir bendravimu praturtiname.

Rudeninės moliūgų popietės

Spalio 30d. socialinių paslaugų namų vyriškių kompanija vyko į „Šviesos ir draugystės žibintų šventę“ Naujosios Akmenės rūmuose. Jos metu gaminome žibintą „velniuką“, ragavome moliūgų sriubos. Drauge su dalyvavusiais žmonėmis bendromis jėgomis pagaminome nemažai žibintų būtent iš moliūgų, kurie papuošė miestą.
Įkvėpti gražios idėjos norėjome, kad ir mūsų namai būtų papuošti šviečiančiais moliūgėliais. Vyrai su dideliu susidomėjimu ir polėkiu skaptavo, pjaustė, gręžė šias daržoves.

Spalio 31 d. savo darbais pasidžiaugti sukvietėme visus į draugišką ir skanią popietę.
Gyventojų tarybos vyrai pasveikino visus susirinkusiuosius paskaitydami prasmingą eilėraštį apie praėjusį spalį.
Besišnekučiuodami prie arbatos puodelio ragavome, su mūsų gyventojos pagalba, iškeptų moliūgų pyragų, saldžių moliūgų sėklų. Pasidalinome savo žiniomis apie moliūgo naudą sveikatai. Juk tai vienas seniausių kultūrinių augalų pilnas įvairiausių vitaminų, maistingųjų medžiagų.
Taip pat paminėjome Helovino šventės istoriją. Ne visi žinojo, kur ir kodėl kilo kasmetinė moliūgų skaptavimo tradicija, sukuriant daržovei „veidą“, ir papuošiant jomis aplinką šiuo šventiniu rudens laikotarpiu.
Savo gamintais moliūgėliais vėliau papuošėme namų valgyklos palanges, kad jie, degant raminančioms liepsnelėms, džiugintų gyventojus dar ne vieną dieną.

Šiandien meldžiuosi už išėjusius...

Šiandien meldžiuosi už išėjusius...
Už tuos, kurių jau namuose nebus.

Akmenės rajono socialinių paslaugų namų gyventojai š.m. spalio 29 d. aplankė savo artimųjų kapelius, esančius mūsų rajone, uždegė žvakeles, sukalbėjo šventas maldas už mirusiuosius. Aplankėme ir mūsų bendruomenės kapus Stipirkiuose.
Spalio 31 d. namų koplyčioje buvo laikomos Šv. Mišios už mirusiuosius. Šv. Mišias laikė parapijos klebonas dek. Olijandas Jurevičius, giesmes giedojo šių namų gyventojų moterų kolektyvas.
Gyventojai galėjo maldomis užpildyti savo artimųjų tuštumą.

O Dieve, būk Jiems gailestingas,
Atverk ramybės, paslapties vartus...
Te lapkričio žvaigždelės krintančios -
Ne liūdesį, o džiaugsmą neša į namus...

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Spalio 21d. apsilankėme Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Įstaigos darbuotojai šiltai mus priėmė, aprodė lankytojų erdves, papasakojo apie bibliotekos paslaugas.
Atkeliavome čia vedini ir kitu tikslu - apžiūrėti fotografijų parodą. Dr. Eugenijos Meškienės konferecijų salėje eksponuojami būtent mūsų namų gyventojų portretai, kuriuos Kalėdiniu laikotarpiu mums dovanojo Akmenės krašto foto klubo nariai. Dėkojame jiems už meniškai atskleistą, net ir pagyvenusio žmogaus, grožį.

Mes giedam ir dainuojam iš širdies

Spalio 10 d. lankėmės Dienos centre, kuriame praleidome nuostabų laiką ir aplankėme Daivą Kvaukienę. Kaip ir seniau, ji mums mielai pagrojo, kartu pagiedojome, o prie arbatos puodelio sudainavome ne vieną linksmą dainą. Pasirepetavę, šiandiena, spalio 11 d., Naujosios Akmenės Šv. Dvasios atsiuntimo bažnyčioje, Švč. Sakramento adoracijos budėjime pagiedojome iš širdies. Ačiū Neringai Delnieckienei už rūpestį ir pagalbą.

Atgal 1 ... 3 4 5 6 7 ... 25 Pirmyn
X