Naujienos

Rudeninės moliūgų popietės

Spalio 30d. socialinių paslaugų namų vyriškių kompanija vyko į „Šviesos ir draugystės žibintų šventę“ Naujosios Akmenės rūmuose. Jos metu gaminome žibintą „velniuką“, ragavome moliūgų sriubos. Drauge su dalyvavusiais žmonėmis bendromis jėgomis pagaminome nemažai žibintų būtent iš moliūgų, kurie papuošė miestą.
Įkvėpti gražios idėjos norėjome, kad ir mūsų namai būtų papuošti šviečiančiais moliūgėliais. Vyrai su dideliu susidomėjimu ir polėkiu skaptavo, pjaustė, gręžė šias daržoves.

Spalio 31 d. savo darbais pasidžiaugti sukvietėme visus į draugišką ir skanią popietę.
Gyventojų tarybos vyrai pasveikino visus susirinkusiuosius paskaitydami prasmingą eilėraštį apie praėjusį spalį.
Besišnekučiuodami prie arbatos puodelio ragavome, su mūsų gyventojos pagalba, iškeptų moliūgų pyragų, saldžių moliūgų sėklų. Pasidalinome savo žiniomis apie moliūgo naudą sveikatai. Juk tai vienas seniausių kultūrinių augalų pilnas įvairiausių vitaminų, maistingųjų medžiagų.
Taip pat paminėjome Helovino šventės istoriją. Ne visi žinojo, kur ir kodėl kilo kasmetinė moliūgų skaptavimo tradicija, sukuriant daržovei „veidą“, ir papuošiant jomis aplinką šiuo šventiniu rudens laikotarpiu.
Savo gamintais moliūgėliais vėliau papuošėme namų valgyklos palanges, kad jie, degant raminančioms liepsnelėms, džiugintų gyventojus dar ne vieną dieną.

X