Naujienos

Tolerancijos diena 2022.11.16

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.
Šiandien Socialinių paslaugų namuose lankėsi Ramučių gimnazijos 9a klasės mokinės, kurios minėdamos tolerancijos dieną pasidalijo savo ruoštais atvirukais, kuriuose buvo primenama, kas gi ta TOLERANCIJA.

Gyventojų taryba 2022.11.16

Šiandien Akmenės rajono socialinių paslaugų namų salėje vyko didelis šurmulys, visi susirinko į gyventojų susirinkimą. Susirinkimo metu gyventojų tarybos pirmininkas Albinas Bazaras supažindino visus su 2021-2022 metų veiklos ataskaitą. Taryba dalyvavo sprendžiant: gyventojų maitinimo problemas, padėjo spręsti problemas susijusias su įstaigos vidinėmis tvarkos taisyklėmis ir kt.
Įstaigos administracija padėkojo 2021- 2022 metų kadencijos tarybos nariams, kurie aukojo savo laiką prisidedant prie gyvenimo kokybės gerinimo šiuose namuose.
Padėkos žodis tartas: pirmininkui Albinui Bazarui, pirmininko pavaduotojai Stefanijai Tarvainienei, tarybos nariams Alvydui Kvaukai, Brigitai Jokubauskienei, Juozapui Paliekiui bei Bronislavai Kaminskienei. Po padėkos žodžių buvo renkama naujoji gyventojų taryba. Gyventojų siūlymu ir sprendimu buvo išrinkti nauji nariai: Stasys Gadeikis, Janina Gasiūnienė, Vincenta Mačiulytė. Antrai kadencijai perrinkti: Albinas Bazaras, Brigita Jokubauskienė bei Stefanija Tarvainienei.
Linkime stiprybės, kantrybės bei produktyvaus darbo Socialinių paslaugų namų bendruomenės naudai.

Sportas lauke 2022.11.15

Socialinių paslaugų namų kieme, bei Dienos centro aplinkoje šį rudenį buvo pastatyti lauko treniruokliai. Treniruokliai įsigyti Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis įgyvendinant projektą „Akmenės rajono socialinių paslaugų namų gyventojų ir Akmenės rajono socialinių paslaugų namų Dienos centro lankytojų fizinio aktyvumo skatinimas gryname ore, įsigyjant lauko treniruoklius“.
Lauko treniruokliai įstaigos teritorijoje skatina klientų didesnį fizinį aktyvumą, kuris senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems yra labai svarbus. Fizinis aktyvumas praturtina, įvairina kasdienybę, gerina sveikatos būklę, stiprina imunitetą. Treniruokliai, skatina Akmenės rajono socialinių paslaugų namų ir Akmenės rajono socialinių paslaugų namų Dienos centro klientus rūpintis savo fiziniu aktyvumu, stiprinti fizinę sveikatą. Sportas lauke stiprina įvairias raumenų grupes: kojų, pilvo raumenis, rankų, krūtinės, nugaros, pečių juostos, juosmens. Jų nauda kur kas didesnė – lauko treniruokliai nepamainomi kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių bei daugelio kitų ligų prevencijai, taip pat puikiai savijautai.

Savarankiškumo įgūdžiai 2022.11.11

Ruduo yra nuostabus metų laikas dosnus obuolių derliumi. Gyventoja Nijolė, siekdama išlaikyti savarankiškumo įgūdžius, su socialinės darbuotojos pagalba pati išsikepa obuolių

 

Draugystė 2022.11.10

Tęsiasi graži draugystė su moksleiviais vykdant socialinę – pilietinę veiklą. Džiaugiamės jų noru lankyti senolius. Šio vizito metu moksleiviai Urtė ir Rivatas žaidė stalo žaidimą „Domino“ .

Rudenėlio šventė ir pyragų diena 2022.11.08

Lapkričio 7 d. Akmenės raj. Socialinių Paslaugų namuose Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokiniai – savanoriai paruošė čia gyvenantiems seneliams pasisėdėjimą – renginį ,,Rudenėlio šventė“, paminėjo ir Pyragų dieną. Savanoriai paruošė šventės programą: žaidė ir linksmino gyventojus, „tikrino“ jų atmintį ir gamtos pažinimą. Šventę pradėjo įvairiausiomis mįslėmis apie gamtą ir augalus. Vėliau pateikė užduotį, reikėjo atpažinti medžio, krūmo ar gėlės lapą. Savanoriai vaikinai pateikė užduotis atvirukuose, kurie buvo dekoruoti tais džiovintais lapais, o ,,laimėtas“ atvirukas nudžiugino užrašytu palinkėjimu. Senelių sukaupta patirtis nustebino – jie atpažino visų augalų lapus. Šventei įsibėgėjus, dalyviams buvo išdalinti dainos žodžiai, kuriuos ritmiškai dainavo grojant muzikai. Pajuokavimui ir atsipalaidavimui savanoriai uždavė keletą paruoštų įdomių mįslių apie rudenį. Šventės dalyviai susidomėję klausėsi užduočių ir stengėsi atsakyti pirmi. Pavyko ir gyventojų mėgstamas žaidimas „BINGO“. Visi nuožmiai kovojo ir tikėjosi laimėti saldų apdovanojimą.
Tačiau niekas neliko nuskriaustas: šventės pabaigoje visi drauge, savanoriai ir seneliai, padėkojo Socialinėms darbuotojoms už jų darbą, už savanorių priėmimą ir drauge pasivaišinome pyragu, saldžiais sausainiais ir saldainiais.
Atgal 1 2 3 ... 60 Pirmyn
X