Naujienos

DUOday2023 2023.06.01

#DUOday2023

DUOday 2023 pirmą kartą vyksta ir Naujojoje Akmenėje!
Gegužės 25  - birželio 1 dienomis Lietuvoje jau ketvirtą kartą vyksta DUOday – diena, kai įmonės bei organizacijos visame pasaulyje kviečia žmones su negalia išbandyti naujas profesijas bei darbo roles. Šiais metais iniciatyva vyksta Naujojoje Akmenėje ir dar 18 Lietuvos miestų. Savo jėgas apjungė 24 žmones su negalia atstovaujančios organizacijos ir 147 darbdaviai – nuo prezidentūros iki Palangos gintaro muziejaus.
Šiandien DUOday23 vyko Naujosios Akmenės viešbutyje, kur dalyvavo Romas,  ir Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kurioje lankėsi Vilma.
Naujosios Akmenės viešbutyje Romą maloniai pasitiko direktorė Jolanta Januitienė, kuri papasakojo apie įstaigos vykdomą veiklą.  Romas buvo supažindintas su ūkvedžiu ir su juo praleido šią dieną – ruošė erdvę lauke vyksiančiam pasisėdėjimui, stebėjo kaip yra organizuojami darbai, noriai padėjo atlikti  viešbučio priežiūros darbus.  Dienos pabaigoje Romas džiaugėsi, kad turėjo galimybę susipažinti su atsakingu ir labai reikalingu ūkvedžio darbu.
Vilmos DUOday vyko Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, čia ją pasitiko bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, kuri bendrai papasakojo apie bibliotekos veiklą, šiuo metu vykdomus projektus, eksponuojamas parodas. Vilma dažnai bibliotekoje lankosi kaip klientė, o šiandien džiaugėsi sudaryta galimybe susipažinti su tiesioginiu bibliotekininkės darbu. DUOday dienoje ji šešėliavo skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkei Kristinai Urniežienei. Vilma džiaugėsi galimybe pamatyti bibliotekininko darbą iš arti.
Tariame didelį AČIŪ Kavinė - viešbutis "Naujoji Akmenė" ir Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka už dalyvavimą DUOday23 dienoje, kuri suteikė Vilmai ir Romui galimybę pažinti įvairių sričių profesijų galimybes.
X