Naujienos

Svečiuose Anykščių socialinės globos namai 2021.08.12

Šiandien, rugpjūčio 12 dieną, sulaukėme nuostabių svečių kolegų iš Anykščių Socialinės Globos Namai . Turėjome nuostabią galimybę pasidalinti vieni su kitais gerąja patirtimi. Kolegoms iš Anykščių buvo aprodyti Akmenės rajono socialinių paslaugų namai ir Socialinių paslaugų namų Dienos centras. Susitikimas visai dienai įnešė į mūsų darbą pakilios, džiugios nuotaikos.
Džiaugiamės gražiu ir abiem pusėm naudingu bendradarbiavimu!

Asmeninio asistento realybė ir vizija 2021.08.06

Nuo 2019 m. Akmenės rajone teikiama asmeninio asistento paslauga neįgaliems darbingo amžiaus asmenims. Veiklos pradžia kėlė nerimo, nes buvo nežinios – kokios pagalbos asmenims reikia? Kiek jie turi motyvacijos rūpintis savo gyvenimu? Kaip susikurti santykius, kurie būtų pagrįsti pagarba? Kaip padaryti, kad būčiau tik pagalbininkė jų gyvenime, o ne darbų atlikėja?
Beieškant atsakymų į šiuos klausimus, net nepajutau, kaip atsirado tikslai ir įsipareigojimai, kaip bėgantis laikas tapo tų žmonių, tuo pačiu ir mano, istorija. Prabėgus beveik dvejiems veiklos metams, drąsiai galiu teigti, kad šiems žmonėms labiausiai reikalingas užimtumas ir bendravimas. Kiek gražių savybių ir talentų atsiskleidė darant rankdarbius, organizuojant išvykas. Kaip stiprėja žmonių tikslo siekimas, nes jie jaučia šalia pagalbininką, su kuriuo gali pasitarti, gauti pastiprinimą ar pagalbą.
Jei manęs kas paklaustų, ar susiduriu su problemomis, atsakyčiau, kad šitie žmonės praėjo skirtingas gyvenimo mokyklas, skiriasi jų patirtis, norai, skirtingas negalios lygis. Bet labai smagu, lyginant veiklos laiką, jausti, kaip kiekvienas savaip atsiskleidžia, savarankiškėja, atranda naujų veiklų ir pasiekia rezultatų, kuriais visada džiaugiamės.
Mano ateities vizija, kad asmeninio asistento pagalba būtų prieinama kiekvienam jos stokojančiam, kad vienatvės ir vienišumo šešėliai netemdytų šių žmonių pasaulio, kad jie turėtų norą kurti, dalintis patirtimi, bendrauti.
Kiekvienas klientas, gaunantis asmeninio asistento paslaugas, lanko ir Akmenės rajono socialinių paslaugų namų neįgaliųjų dienos užimtumo centrą. Buvimas kolektyve padeda atsiskleisti kūrybinėms galioms, talentams, kiekvienas jaučiasi reikalingas ir svarbus. Svajonės tampa realybe, atsiranda prasmė, tik svarbiausia užtikrinti paslaugos tęstinumą ir padaryti taip, kad neįgalusis jaustų tvirtesnę pagalbininko ranką.
Ateities perspektyva – stiprinti asmeninio asistento paslaugą, kryptingai padedant rajono neįgaliesiems, aptariant rezultatus, dalinantis gerąja patirtimi.
Akmenės rajono socialinių paslaugų namų
asmeninė asistentė Laima Jasutienė

Oninės 2021.07.26

Liepos 26 dieną Akmenės rajono socialinių paslaugų namuose vyko ONINIŲ šventė. Gražiausiais sveikinimais, eilėmis, gėlių puokštėmis ir dainomis buvo pasveikintos ir pagerbtos Onutės – mūsų namų gyventojos. Šventėje gražiausias dainas joms dovanojo kapela "Berželis" ir mūsų namų bendruomenės kolektyvas.
Šiltas oras, gera nuotaika, nuostabi muzika, džiugino gyventojų širdis.

Svečiuose ugniagesiai 2021.07.22

Šiandien svečiuose Akmenės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Antra diena pilna įspūdžių, naujos informacijos ir patirties. Šiandien Akmenės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba atvyko parodyti savo tarnybines mašinas, pademonstravo ir paaiškino savo, kaip gaisrininkų, darbą. Visi likome sužavėti, gyventojai negailėjo plojimų, gerų žodžių mūsų gaisrininkams. Tikimės, kad susitiksime dar ne kartą! Ačiū už šiandien ir už Jūsų tarnybą.
P.s. Viena iš nuotraukų daryta iš 6 aukšto, dėka gaisrininko, kuris per vaizdo įrašą, užlipo tokio aukščio kopėčiomis.

Svečiuose policijos atstovai 2021.07.21

Svečius pasitikti suskubo ir gyventojai, ir darbuotojai. Nei vienas neatsilaikėme didžiausioms šiandienos žvaigždėms - policijos šunims. Telšių apskrities kinologas Tomas Taurinskis su mumis pasidalino ne tik įdomiom istorijom, bet ir parodė, kaip tarnybiniai šunys atlieka savo tarnybą. Taip pat, mus Akmenės policijos bendruomenės pareigūnė Ramunė Vėlavičienė supažindino su informacija apie sukčius, kurie iš vyresniojo amžiaus žmonių, telefono pagalba, pasisavina svetimus pinigus. Esame dėkingi už suteiktą informaciją, už galimybę susipažinti su kinologo profesija bei už smagų pasirodymą!

Sportas 2021.07.15

Mūsų rytiniai sportai. Šiandien, saulei nespėjus taip stipriai įkaisti ir įkaitinti mus, čiupome šiaurietiškas ėjimo lazdas ir sugalvojome eiti pasivaikščioti. Daugumai gyventojų ėjimas su šiomis lazdomis buvo pirmas kartas, tačiau viskas pavyko puikiai. Pasitikus mūsų didžiausius 10 sportininkų, pradėjome smiginio pratybas ir varžybas. Į smiginio mėtimą įsitraukė ne tik gyventojai, bet ir darbuotojai. Visi drauge linksmai praleidome šiandienos rytą.

Atgal 1 2 3 4 5 ... 40 Pirmyn
X